- Полезно

Чи можливий самостійний ремонт дерев’яної сауни?

Баня-місце, яке люблять усі люди за тепло, затишок і душевну обстановку. Баня допомагає людям зігрітися, підвищити імунітет, що особливо актуально в зраді час, і в принципі оздоровлює організм. Зазвичай для будівництва стандартних бань використовується дерев’яний зруб. Незважаючи на ідеальне поєднання конструкції і задумки лазні з цим матеріалом, рано чи пізно доведеться робити ремонт.

В основному ремонт доводиться робити через розгерметизацію будівлі: баня перестає тримати тепло, але починає пропускати холод (відчувається протяг). Це згубно позначається на стінах, дверях, стелі та інших частинах будівлі, через що вони вимагають ремонту.

Але є й інші причини для ремонту. Буває, що людина заходить в баню і чітко відчуває запах гару. Швидше за все в цьому винна несправна піч або парогенератор. А буває, що в лазні підвищена вологість (така, що її можна відчути без вимірювання спеціальними приладами). Цьому виною погана вентиляція, в якій забилися стоки. Це означає, що вони потребують очищення.

На бані може з’явитися гниль. Це ознака, який вимагає негайного капітального ремонту. Інакше вся лазня може згнити.

Як можна зрозуміти з перерахованих вище пунктів, баню необхідно регулярно оглядати на наявність подібних ознак і вживати своєчасних заходів. А саме — ремонт. В такому випадку лазня прослужить не один рік.

Ремонт стін і стелі

На якість стіни і стелі сильно впливає теплоізоляція. Якщо всередину поповзе велика кількість холодного повітря, на який не розраховані лазні, то оброблена стелі і стін деформується, втрачає унікальні властивості і з’являються патьоки. Вони просто перестають виконувати свої функції.

А на теплоізоляцію впливає якість утеплення конструкції. Тому важливо підібрати добротний теплоізоляційний матеріал. Не варто економити на ньому, інакше в майбутньому доведеться замінювати його кілька разів, так як результат буде тимчасовий, що вийде ще дорожче.

А що робити, якщо щось все-таки сталося?

  • Знайти дефект. Потрібно простукати все Стіни і зрозуміти по звуку місце неполадки. У переважній більшості випадків проблеми є саме в парильні.
  • Усунути дефект. Замінити весь проблемну ділянку стіни і / або стелі на новий.

В цьому і полягає весь ремонт: знайти неполадку і усунути її.

Ремонт підлоги

У чому ж взагалі проблема підлог в лазнях? Проблема в тому, що його виготовляють з дерева, дуже чутливого до вологості (волога руйнує структуру цього матеріалу і він приходить в непридатність). Так як матеріал зношується, то і стать відповідно теж.

В тому, що волога потрапила в це місце може бути винна несправна і / або неправильно облаштована система стоків. Через це вода затікає під підлогу, що тягне за собою неприємні наслідки.

Для запобігання або виправлення такої ситуації потрібно налагодити систему стоків.

Є й деякі рекомендації, і правила по догляду за підлогою в лазні:

  • Регулярно оглядати і чистити підлогу.
  • Проводити косметичний ремонт 2 рази в рік.
  • Стежити за справністю роботи системи стоків.

При дотриманні всіх перерахованих параметрів лазня прослужить довго, а капітальний ремонт знадобиться ще не скоро.